Siedziba główna: ul. Magnuszewska 5, 85-861 Bydgoszcz, tel. 52 500-56-70
ul. Centralna 9A, 86-031 Osielsko tel. 52 500 75 83


O nas

Informujemy że

Laboratorium przy ul. Magnuszewskiej czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00. W sobotę laboratorium nieczynne 

Laboratorium w Osielsku jest otwarte w godzinach 7.30-10.30, w sobotę w godzinach 8.00-11.00
 
Główna siedziba laboratorium została przeniesiona z ulicy Wojska Polskiego 46 na ulicę Magnuszewską 5.

Zapraszamy już do naszej nowej siedziby.

 
 
Laboratorium Analiz Lekarskich ”ALCO” rozpoczęło działalność w roku 1998 i posiada swoje siedziby w Bydgoszczy przy ulicy Magnuszewskiej 5 (os. Wyżyny), J.Teski 3 (Fordon Przylesie) oraz Ks.J.Popiełuszki 16 (Wyżyny). Od 2 stycznia 2017r. zapraszamy również do nowego oddziału w Osielsku przy ulicy Centralnej 9A. 

Laboratorium posiada rejestrację Krajowej Izby Diagnostów oraz znajduje się na liście krajowej NFZ,laboratoriów spełniających standardy niezbędne do wykonywania usług w zakresie badań POZ oraz badań specjalistycznych. 

Wśród badań wykonywanych w naszych laboratoriach obok oznaczeń rutynowych z zakresu:analityki ogólnej, bakteriologii, chemii klinicznej, hematologii oraz koagulologii, elektrolitów, immunoserologii, znajduje się także wiele wysokospecjalistycznych badań z zakresu immunologii, autoimmunologii, oznaczeń hormonalnych, diagnostyki chorób zakaźnych, toksykologii, markerów nowotworowych, markerów przemiany kostnej oraz badań genetycznych. 

Badania wykonywane są przy pomocy sprzętu renomowanych, uznanych firm światowych pod nadzorem diagnostów laboratoryjnych specjalistów I i II stopnia w dziedzinie analityki klinicznej. Podlegają wewnątrz oraz zewnątrzlaboratoryjnej kontroli jakości (Randox-Londyn, Centralny Ośrodek Kontroli Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej-Łódź R&D Systems-USA). 

Posiadamy certyfikat ISO 9001:2000, ISO 9001:2008 oraz certyfikaty międzynarodowej oraz krajowej kontroli jakości. 

Stale rozszerzany panel badań, z których większość wykonywana jest w dniu otrzymania materiału, dostosowany jest do potrzeb naszych klientów. 

Laboratorium obsługuje publiczne i niepubliczne ZOZ-y, Praktyki Lekarza Rodzinnego oraz laboratoria z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, pomorskiego i małopolskiego. 

Badania wykonywane w Laboratorium Analiz Lekarskich ”ALCO” cechują się wysoką czułością i specyficznością oraz relatywnie konkurencyjnymi cenami a naszą dewizą jest szybkość, niezawodność oraz profesjonalizm. 

Wyniki analiz opracowane są przez system komputerowy Lab-3000, co zapewnia ich czytelną szatę graficzną oraz możliwość odtworzenia na żądanie klienta: zleceń, wyników badań, statystyki itp. Przesyłane sa do firm współpracujących za pomocą:fax-u, e-maila, poczty lub naszego kuriera. 
Pobieranie materiału do badań odbywa się za pomocą zamkniętego jednorazowego systemu poboru dostarczanego nieodpłatnie przez Laboratorium Analiz Lekarskich ”ALCO”. Zorganizowana sieć kurierów wyposażonych w telefony komórkowe zapewnia szybki i sprawny transport materiałów do badań w obrębie Bydgoszczy i okolic. Z terenu Polski materiał do badań specjalistycznych dostarczany jest pocztą kurierską. 

                                                                                                  

Certyfikaty